Anasayfa
Hesabım
Kategoriler
0
Sepet
İletişim
El Emeği Kazaziye Ürünler...
ARA
0
0
Hakkımızda
Üçüncü Metal Tasarım şirketi, Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Esnaf Odasının coğrafi işaret patentine sahip olduğu  “Trabzon Kazaziyesi” geleneksel el sanatını gelecek kuşaklara aktarma vazifesini kendisine düstur (kural, ilke) edinmiştir.

Trabzon’da faaliyet gösteren Üçüncü Metal Tasarım aile şirketinin kıymetli çalışanları Trabzon esnafının da gönlünde taht kurmuştur. Geleneksel sanatları modern tasarımlarla bütünleştiren bir şirkettir. Üçüncü Metal Tasarım şirketinin yapmış olduğu bu eşsiz ve bir o kadar da zor olan kazaziye sanatı ve şirket hakkında kısaca bilgiler verelim. 

“Öncelikle bu sanat nedir, nasıl yapılır?” kısaca ifade edelim. “Kazaziye, Kazazlık veya Kazaz 24 ve  22 ayar saf altın ya da 1000 ayar saf gümüş tellerden, örgü teknikleri kullanılarak yapılan bir el sanatıdır.” Tespihlerde kullanımı olduğu gibi bileklik, kolye ve daha farklı takılar olarak da yapılmaktadır.
 
Trabzon Kazaziyesinin ayırt edici bir özelliği de  24 veya 22 ayar altından ve 1000 ayar saç telinden de ince  80 ile 180 mikron kalınlığındaki çok ince tellerin burularak el işçiliğiyle örülmesidir. Bu işlemlerde kesinlikle kaynak kullanılmamasına rağmen çok sağlam ve zarif görünümlü motifler oluşturulabilmektedir. Kazazlık uzun süre ara verilmeden yapılmalıdır. Ara verilmesi durumunda tekniklerin detayları unutulmaktadır.

35 yıldır Trabzon’da kuyumculuk sektöründe olan Üçüncü Metal Tasarım şirketi, başarılı ve sistemli çalışmalarıyla hatırı sayılır sürede, büyük bir büyüme gerçekleştirdi. Kurulduğu günlerde öncelikle altın, gümüş ve değerli madenlerin Trabzon ve çevresindeki illerde toptan ve perakende satışı şeklinde başlayıp sonrasında işçilik, tasarım, teknik geliştirme gibi hizmetler sunmuştur. Sektörün değişmesi ve gelişmesi sonucunda Kazaziye Sanatının geliştirilmesi ve tanıtımı amacıyla bu alana yönelmiştir ve kazaziye el sanatına gönül vermiştir. 

Kazaziye el sanatının unutulmasını engellemek ve güncel, modern tasarımlarla yeni trendlere yön vermek bu tarihi şirketin ve değerli çalışanlarının asıl hedefi olmuştur. Coğrafi işaretli Trabzon Kazaziyesini önce Trabzon’da ardından tüm ülkemizde ve sonra da dünyanın tanıyacağı ve kullanacağı bir ürün haline getirmek için var gücüyle çalışmalara devam etmektedir.
Üçüncü Metal Tasarım şirketinin koleksiyonları, bünyesindeki tecrübeli tasarım ekibi tarafından, ülkemizdeki ve dünyadaki trendler ve yenilikler izlenerek, geleneksel motiflerin modern tasarımlarla harmanlanması sonucunda titiz bir el işçiliği kullanılarak ortaya çıkarılmaktadır. 
Kazaziye gümüş ürünlerimiz, tamamen el emeği sonucu ortaya çıkmaktadır ve tamamı gerçek sanat eserleridir.  Kazaziye ürünlerimizin yapımında 1000  ayar gümüş teller kullanılmaktadır.  Gümüş tellerin burulmasıyla ortaya çıkan ürünlerde tamamen geleneksel yöntemler kullanılmaktadır. Sitemizden satın alabileceğiniz en popüler kazaziye  ürünler arasında gümüş bileklik, gümüş yüzük,  gümüş kolye sayılabilir. Kazaziye tekniği kullanılarak örülen ürünlerimizi  ücretsiz kargo imkanı ve iade garantisi ile birlikte, bulabileceğiniz en uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.  Hem kadınlara hem erkeklere yönelik kazaziye ürünleri sizlere sunmaktayız. Kazaziye gümüş tespih ve kazaziye gümüş tespih püskülü modelleri erkekler arasında popülerken. Kadınlar kazaziye gümüş kolye, kazaziye gümüş küpe gibi ürünleri tercih etmektedir.  Bunların yanında kazaziye gümüş takı setler de online olarak sipariş edilebilir. 
kazzaze.com
Üçüncü Metal ve Tasarım Tic. Ltd. Şti. Markasıdır

Kazzaze Gümüş Takı ve Aksesuar
Tüm hakları Üçüncü Metal ve Tasarım'a aittir. Sitede yer alan görseller kazzaze.com'a aittir.
İzinsiz ticari amaçlı kullanımı ilgili yasalar ile korumaya alınmıştır ve kesinlikle yasaktır.
2020 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir.