Anasayfa
Hesabım
Kategoriler
0
Sepet
İletişim
El Emeği Kazaziye Ürünler...
ARA
0
0
Kırmızı Zirkon Taş Gümüş Kazaziye Orta Boy Tesbih

Kazzaze Kırmızı Zirkon Taş Gümüş Kazaziye Orta Boy Tesbih

Ürün Kodu
TES03GUKIRMIZI
Oylama
Kırmızı Zirkon Taş Gümüş Kazaziye Orta Boy Tesbih https://www.kazzaze.com Kırmızı Zirkon Taş Gümüş Kazaziye Orta Boy Tesbih Product #: TES03GUKIRMIZI
Rated 5 3.00/5 based on reviews
% 25 İNDİRİM
4.000,00 TL
KDV Dahil
3.000,00 TL
% 5 Havale İndirimli 2.850,00 TL
Adet
Ürün Hakkında Açıklamalar
Kırmızı zirkon taşlı gümüş tesbihimiz geleneksel kazaziye sanatına uygun tekniklerle hazırlanmıştır. 1000 ayar gümüş el örgüsüdür. Ortalama 40 gramdır, boyu ortalama 24 cm'dir. Değerli aksesuarlar için tasarlanmış kırmızı kristal taş kullanılmıştır. Gümüş rengi, siyah eskitme, yaldızlı ve altın kaplama olarak renk seçenekleri mevcuttur. Kişiye özel ürün hazırlıyoruz.
Ürün Yorumları ( 0 )
 
Tespih, insanlığın ilk dönemlerinden itibaren zamanla şekil ve anlam değişikliklerinden geçerek günümüze kadar gelmiştir. İlk dönemlerde insanlar, avladıkları hayvanların kemiklerini ipe dizmiştir. Amaçları diğer avda başarı sağlamaktır. Zamanla bu takıların kötülüklerden, düşmanlardan koruduğuna inanarak savaşlarda da takmaya başlamışlardır. O dönemde aksesuar amaçlı kullanılan tespih, Hindistan’da ilk defa Hindu inanışında dini amaçlı kullanılmıştır. Tespih, zamanla Hindistan’dan doğuya sonra Ortadoğu ve Avrupa yayılmıştır. İslamiyet’te ise ilk halife zamanında kullanılmaya başlandığı sanılmaktadır. Müslümanlar Tespihin 11, 33 ve 99 taneli olanlarını namaz tespihi olarak kullanırken, farklı dinlerde farklı sayılarda tespihler de kullanılır. 500 ve 1000 tanesi olanlarsa daha çok dergâh ve tekkelerde zikretmek için kullanılmaktadır. "Tespih çekmek" namazı tamamlayan bir ayrıntı olarak görülmektedir. Tespihler, duaların doğru bir şekilde edilmesine büyük yardımcı olmuştur. Allah'ın 99 sıfatını, ya da tekrar tekrar zikredilen belli cümlelerin sayımında kullanılmaktadır.

Osmanlı Devletinde ilk defa 16. yy. da yaygın olarak kullanılmıştır. Daha sonra bir kültür olarak yaşatılmıştır. Günümüzde Osmanlı antika tespihler koleksiyonerler için önem arz eden parçalar olmuştur ve paha biçilemez değerdedirler. 

kazzaze.com
Üçüncü Metal ve Tasarım Tic. Ltd. Şti. Markasıdır

Kazzaze Kırmızı Zirkon Taş Gümüş Kazaziye Orta Boy Tesbih Kazzaze Gümüş Takı ve Aksesuar
Tüm hakları Üçüncü Metal ve Tasarım'a aittir. Sitede yer alan görseller kazzaze.com'a aittir.
İzinsiz ticari amaçlı kullanımı ilgili yasalar ile korumaya alınmıştır ve kesinlikle yasaktır.
2020 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir.